Yokohama Lastikleri, ABD’deki Toptan Yan Kuruluşunu Satıyor

Yokohama Lastikleri, ABD’deki Toptan Yan Kuruluşunu Satıyor

Nisan 10, 2023 0 Yazar: admin

Southern Tire Mart LLC, Friend Tire firmasını Yokohama Lastik firmasından devraldı. Anlaşmanın şartları kamuoyuna henüz açıklanmadı. Friend Tire, Yokohama lastik ürünlerinin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluştu. Devir sonrası artık, Southern Tire Mart’a Friend Tire’ın sahip olduğu ve işlettiği dokuz ek dağıtım merkezi veriyor. Bu dağıtım merkezleri Albuquerque, N.M.’de bulunuyor; Memphis, Ten.; Belton, Teksas; Davenport, Florida; Monett, MO; Charles, Mo.; Shreveport, LA; Oklahoma City, Okla.; ve Salt Lake City, Utah. İşletmeleri ABD’de artık 3 Nisan’dan itibaren Southern Tire Mart satış noktaları olarak faaliyet gösteriyor.

Friend Tire Yokohama Tarafından Ne Zaman Devredildi?

Yokohama lastikleri Nisan 2023’de yaptığı açıklamada, “Bu anlaşma 1 Nisan 2023’te sonuçlandırıldı.” Dedi. “(Friend Tire) aracılığıyla Yokohama markasının satışları” Southern Tire Mart “a devredilmiştir ve Friend Tire’ye tanınan tüm hak ve erişimleri içermektedir”. Bildiriminini yaptı. Yokohama Lastikleri ABD Toptan yan kuruluşu; Friend Tire, 1956’da Monett, Mo’da kuruldu. Merkezi Columbia, Miss.’de bulunan Southern Tire Mart, MTD (Modern Tire Dealer) araştırmasına göre ABD’deki en büyük bağımsız ticari lastik bayisiydi.

Southern Tire ve Yokohama Lastikleri Ortaklığı Neleri Hedefliyor?

Yokohama Lastikleri Başkanı ve CEO’su Jeff Barna, “Yokohama ve Southern Tire Mart, ABD pazarında uzun vadeli bir ilişkinin tadını çıkardı” diyor. “Güvenilir ve Friend Tire’ın mirasını geliştireceği kesin olan bir ortakla bu anlaşmayı tamamlamış olmaktan gurur duyuyoruz.” Southern Tire Mart’ın ortak sahibi Jim Duff, “Yokohama uzun süredir devam eden, değerli bir ortak oldu” diyor. “Friend Tire’ın sağlam itibarını uzun süredir biliyoruz ve bu anlaşma kesinlikle stratejik ayak izimizi genişletmeye yardımcı olacak.” Değerlendirmelerinde bulunuyor.