Yokohama 2020’de de Motor Sporlarını Destekliyor

Yokohama 2020’de de Motor Sporlarını Destekliyor

Temmuz 9, 2020 0 Yazar: Ucuz Lastik Fiyatları

Japon lastik devi Yokohama, orta vadeli şirket stratejisi kapsamında; yüksek performanslı lastiklerini daha fazla geliştirmeyi ve tanıtmayı hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda; üst segment araç üreticilerine orijinal ekipman tedarik etmek ve motor sporları alanına daha fazla katılım sağlamak Yokohama’nın yol haritasında yer alıyor. Bu iki alan, markanın daha fazla tanınmasını sağlamanın yanı sıra; lastik üretim teknolojisini geliştirmesine de fayda sağlıyor. Yokohama, 2020’de Japonya genelindeki en önemli Formula yarışlarını destekliyor. Bunun yanı sıra; dünya genelinde en zorlu pistlerde gerçekleştirilen GT yarışlarına sponsorluk sağlıyor. Lastik devi, tüm bunlara ek olarak off-road ve karting yarışları için de destek sunuyor.

Sayfa İçeriği

Yokohama Karting Yarışlarında Yer Alıyor

Yokohama, Geolander lastiklerini dünya genelindeki off-road yarışlarında mücadele eden SUV ve pikap takımları için tedarik ediyor. Bu yarışlar arasında Kuzey Amerika’daki çöl yarışları ve Güney Asya’daki Asya Cross Country Ralli’si de bulunuyor. Firma, bunun yanı sıra; en yüksek seviyedeki All Japonya Karting Şampiyonası’nda mücadele eden takımlara destek oluyor. Şampiyona, Japonya genelindeki başlıca karting serisi olma özelliği taşıyor. Motor sporları alanındaki takımlar ve sürücüler, 2020 boyunca; zafere giden yoldaki bu mücadelede Yokohama lastikleri tarafından destekleniyor.

Yokohama Global Çapta Takımlara Destek Sunuyor

Yokohama, Japonya Junior Karting Şampiyonası’nda FP-Junior Cadets kategorisini de destekliyor. Yarışlarda kuru zeminlerde kullanılmak üzere Advan SLJ (ADJ) lastikleri tedarik ediliyor. Japon lastik üreticisi, bunun yanı sıra; Filipinler’de ve çeşitli ülkelerde gerçekleşecek olan Asya Karting Open Şampiyonası için de yüksek performanslı lastiklerini tedarik ediyor. Yokohama, farklı motor sporları kategorilerinde dünya genelinde mücadele eden takımların gönüllü destekçisi olmaya devam ediyor.

Motor Sporları Lastik Geliştirme Sürecine Katkı Sağlıyor

Yokohama, zorlu motor sporları yarış koşullarında elde ettiği verileri, dünya genelindeki tüm sürücüler için yüksek performanslı lastiklerini geliştirirken kullanıyor. Motor sporları alanındaki yarışlarla ilgili güncellemeler ve sonuçlar, firmaya ait motor sporları websitesinde ( https://www.y-yokohama.com/cp/global/motorsports/ )Youtube’da Yokohama Rubber Channel isimli kanalda ve markanın sosyal ağlarında yayınlanıyor.