Yeni “Yüksek Performans” Petlas Kış Lastikleri Tanıtıldı

Şubat 22, 2023 0 Yazar: admin

Markanın bu yıl tanıttığı yeni ürünler arasında Petlas SnowMaster 2 Sport yüksek performans kış lastikleri de yer alıyor. %100 yerli lastik markası tarafından geliştirilen ürün, özel asimetrik desen tasarımı ile öne çıkıyor. Yeni Petlas kış lastiği, bu tasarım ile karlı zeminlerde optimum manevra kabiliyeti sunuyor. Sportif performansa sahip yeni Petlas kışlık lastik aynı zamanda kuru zeminler ve yüksek hızlarda da sürüş performansını iyileştirmek için tasarlandı.

Yeni Petlas Kış Lastiği Tasarımı Performans ve Diş Ömrünü Arttırıyor

Yeni Petlas SnowMaster 2 Sport, temas alanından sulu kar ve suyu hızlı bir şekilde tahliye etmeye yarayan üç geniş kanala sahip. Böylece kış koşullarında güvenlik ve suda kızaklamaya karşı dayanıklılık artıyor. Asimetrik Petlas kış lastiği, aynı zamanda dış kısmında viraj alma sırasında dengeyi arttıran birbirine bağlı geniş bloklara sahip. Yeni Petlas kışlık lastik tasarımı, bununla birlikte lastik dişlerinin aşınmaya karşı daha dirençli olmasını sağlıyor. Bu sayede Petlas SnowMaster 2 Sport için daha uzun lastik ömrü sağlanıyor.

Yeni Petlas SnowMaster 2 başlangıç için 255/35ZR20 ebadında piyasaya sunulacak. Yeni Petlas kış lastiği etiket değerleri, B/D/B olarak derecelendirildi. Bu AB lastik etiketleme sisteminde sırasıyla dönme direnci (yakıt verimliliği), ıslak zemin performansı ve gürültü değerlerini gösteriyor. Petlas kışlık lastik, ıslak zeminden ziyade karlı zemin performansı ile öne çıkıyor.