2022 Yılın Otomobili Ödülleri: En İyi Cabrio Araba Hangisi ?

2022 Yılın Otomobili Ödülleri: En İyi Cabrio Araba Hangisi ?

Aralık 27, 2022 0 Yazar: admin

İngiliz WhatCar Dergisi, 2022 Yılın Otomobili Ödülleri kapsamında en iyi araçları ödüllendirili. Cabrio araba kategorisinde ödül alan araç ise BMW 4 Serisi Convertible 420i M Sport (Pro Package) seçildi.

WhatCar: “İyi bir üstü açılır araba kesinlikle iliklerinize kadar heyecan sunmalıdır. Ancak biz aynı zamanda keyifli sürüş ve sizi özel hissettiren dört koltuklu bir iç mekân sunan bir araba arıyoruz. İleriye doğru bir adım atmak için bazen geri adım atmanız gerekir ve BMW’nin önceki nesil 4 Serisi Cabrio’nun karmaşık katlanır tavanını daha geleneksel bir kumaş tavanla değiştirme kararı, her zamankinden daha iyi bir otomobil ortaya çıkardı.”

BMW 4 Serisi Convertible 420i M Sport, eskisinden çok daha hafif bir çatıya sahip. Bu, açık durumdayken ağırlık merkezini düşürürken kapalı konumdayken ağırlığın daha dengeli dağılmasını sağlıyor. Her iki durumda da BMW üstü açılır araba modelinin keskin manevra kabiliyetine katkıda bulunuyor. Dahası ödül alan Cabrio araba, aşırı büyük boyutlara sahip olmadan daha geniş ve daha lüks. Aynı zamanda BMW, güneşten en iyi şekilde yararlanmayı sağlarken bagaj artık tavanla dolu olmadığı için kullanışlılığı da arttırıyor.

WhatCar, BMW 4 Serisi Convertible 420i M Sport aracın en yakın rakipleri Audi A5 Cabriolet ve Mercedes C-Class Cabriolet’e göre çok daha kullanışlı olduğunu söylüyor. Aynı zamanda isteğe bağlı gelen M Sport Pro Paket ile birlikte hem daha iyi sürüş konforu hem de yüksek viraj performansı elde edileceğini belirtiyor. Bu paket içerisinde mevcut koşullara uyacak şekilde sert ve daha yumuşak hâle getirilebilen uyarlanabilir süspansiyon yer alıyor. Dergi, 4 Serisi Coupé’de olduğu gibi üstü açılır araba için de favori modelin giriş seviyesi 420i olduğunu söylüyor. BMW Cabriolet araba, bu model ile turboşarjlı 2.0 litrelik benzinli bir motor sunuyor.

WhatCar’a göre BMW 4 Serisi Convertible 420i M Sport aracın iç kısmının orta sınıf BMW 3 ile aynı görünmesi bazıları için hayal kırıklığı olabilir. Ancak A5 ve C-Serisi Cabriolet, iç donanımlarının neredeyse tamamını temel aldıkları sedanlardan ödünç alıyor. Ayrıca, 4 Serisi’nde bu benzerlik, mükemmel yapı kalitesi, sportif sürüş hissi, sektördeki en iyi bilgi-eğlence sisteminin elde edileceği anlamına da geliyor. Aynı zamanda BMW cabriolet araba, hava soğukken boyna sıcak hava üfleyen havalandırma deliklerine sahip. Böylece; sürücüler, bu üstü açılır araba ile hava soğukken de sürüşün keyfini çıkarabiliyor.