Goodyear Lastik Fabrikaları Yenileniyor

Goodyear Lastik Fabrikaları Yenileniyor

Mart 7, 2023 0 Yazar: admin

Dev marka, Fransa’daki Goodyear lastik fabrikası için yatırım yapıyor. Montlucon Fabrikası’nda Goodyear hafif ticari lastik üretimi yapılmayacak. Bununla birlikte Goodyear motosiklet lastiği üretimine odaklanılacak.

İngiltere Melksham’da bulunan Goodyear lastik fabrikası 2023 yılına kadar kapatılacak. Bu fabrikada Goodyear motosiklet lastikleri ve motor sporları ürünleri üretiliyordu. Bundan dolayı bu lastiklerin üretimi için şimdi Fransa’daki Goodyear fabrikası tercih ediliyor. Goodyear hafif ticari lastik ve scooter lastiklerin üretimi ise başka bölgelere kaydırılacak.

Marka, projenin Montlucon’u Goodyear motosiklet lastikleri üretimi için önemli bir Avrupa bölgesi haline getirmesini amaçlıyor. Premium marka, Fransa’daki Goodyear lastik fabrikası için ekipman satın almak ve kurmak için 18 ay içinde 16,5 milyon euro yatırım yapacak.

Goodyear Fransa Başkanı Pierre-Jean Herault: “Bu proje, talepte güçlü bir büyüme ile son derece karlı bir segmentte Avrupa amiral gemimiz olacak Goodyear’ın Montlucon tesisi için benzersiz bir fırsat yaratıyor. Yeni yatırım, Goodyear’ın hızla değişen pazardaki zorluklara rağmen Amiens, Riom ve şimdi de Montlucon’daki fabrikalarının modernizasyonuyla Fransa’daki varlığını sürdürme arzusunu doğruluyor. Montlucon fabrikasının bilgi birikimini sürdürebilmesinden ve Goodyear’ın Allier’deki [departman] tarihini sürdürmesinden çok memnunum.