Yeni Nesil Ultra Yüksek Performans Lastiği: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6

Yeni Nesil Ultra Yüksek Performans Lastiği: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6

Aralık 28, 2021 0 Yazar: admin

Goodyear, ultra yüksek performans lastiği serisi Eagle F1’in yeni üyesini tanıttı. Yeni Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6; hot hatchler, sportif kompakt araçlar, aile otomobilleri, lüks sedanlar ve spor coupe’ler dâhil olmak üzere çok çeşitli araçlar için tasarlandı. Yeni Goodyear yaz lastiği, seride yer alan bir önceki lastik, ödüllü Eagle F1 Asymmetric 5 üzerine inşa edilen bir dizi teknolojiye sahip. Bu sayede; elektrikli araçlar için uygunluk ile üstün kuru ve ıslak zemin performansı bir araya geliyor. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, ıslak zeminde üstün yol tutuş ve fren performansı ile sürücülere güven veriyor. Aynı zamanda; olağanüstü kuru zemin performansı ve sportif özellikleri ile onları heyecanlandırıyor.

Sayfa İçeriği

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6: Adaptif Temas Yüzeyi Nedir?

Kuru performansını iyileştiren [1] Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, yük değişimlerine uyum sağlamak için uyarlanabilir temas yüzeyine ve optimize edilmiş karkasa sahiptir. Standart sürüş koşullarında lastiğin temas yüzeyi normal boyuttadır. Bununla birlikte; sürücü keskin bir manevra yaptığında zeminle temas artmaktadır. Yeni Goodyear yaz lastiği deseninin temas yüzeyi, bu sayede sürüş stiline uyum sağlayabilmektedir. Ekstrem manevralar sırasında daha fazla yol tutuşu ve daha iyi direksiyon tepkisi sağlamaktadır.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 Islak Zemin Performansı Nasıl?

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, yenilikçi reçine sistemine sahip bileşiği ile yağışlı hava koşullarında yol yüzeyi ile daha fazla mikro temasa sahiptir. Bu sayede ıslak zeminlerde daha iyi yol tutuşu sağlamaktadır. [2] Hem yarış pistinde hem de gündelik yollarda yüksek performans sağlayan UUHP (ultra ultra yüksek performans) lastikler için geliştirilen teknoloji Eagle F1 Asymmetric 6’ya aktarılmıştır. Yeni Goodyear yaz lastiği, bu teknoloji ile daha fazla esnekliğe sahip olmaktadır. Böylece kötü yol koşullarına karşı dayanıklılık artmakta; lastik, yol yüzeyine daha iyi uyum sağlamaktadır. [3] Bu reçine sistemi, lastik yol tutuşunu arttırmaktadır. [4]

Yeni Goodyear Yaz Lastiği Elektrikli Araçlar için de İdeal

Goodyear ürün yelpazesindeki her lastik elektrikli araçlar için uygundur. Fakat Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, özellikle elektrikli otomobil üreticilerinin gereksinimleri göz önünde tutularak tasarlanmıştır. Gürültüyü azaltan deseni, lastik etiketinde gösterilen 1 dB’lik bir azalma ile sonuçlanmıştır. Bununla birlikte yeni Goodyear yaz lastiği, elektrikli araç menzilini arttırmak için yuvarlanma direncini azaltmaktadır. [5] Sonuç olarak yeni nesil mobiliteye hazır bir lastik ortaya çıkmıştır. Yuvarlanma direncinin azalması, aynı zamanda yakıt tüketiminin de azalması anlamına gelmektedir. Bu sayede; her tür araç sahibi için avantaj sağlanmaktadır.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, ilk olarak 2022 yılının ilk çeyreğinde 28 ebatta piyasaya sürülecek ve yıl boyunca ek boyutlar da sunulacak. Yeni Goodyear yaz lastiği, 2023 yılına kadar 17 ila 22 inç arasında değişen en az 65 ebatta satışta olacak.

(1) (2) (3) (4) Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ile karşılaştırıldığında. Dâhili testler, 225/45R17 ebadındaki lastikler ile gerçekleştirilmiştir. 

Test Aracı: Volkswagen Golf 8

Test Yeri: Mireval Test Pisti.

(5) Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5’e kıyasla yuvarlanma direnci ve gürültü seviyesi azaltılmıştır.