Nokian Lastik Fabrikası Yenilenebilir Enerji Kullanıyor

Nokian Lastik Fabrikası Yenilenebilir Enerji Kullanıyor

Aralık 21, 2021 0 Yazar: admin

Finlandiyalı Nokian Lastikleri, bir İskandinav enerji şirketi olan Gasum ile yenilenebilir rüzgar enerjisi tedariki için 10 yıllık bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Rüzgar enerjisi, Kuzey Ostrobothnia’daki yeni bir rüzgar çiftliği tarafından üretilecek ve 2023’ten itibaren Finlandiya Nokian fabrikası ve Finlandiya’daki Vianor operasyonları için sürdürülebilir elektrik sağlayacak.

Sayfa İçeriği

Finlandiya Nokian Lastik Fabrikası 2019’dan Beri Yenilenebilir Elektrikle Çalışıyor

Finlandiya’da yer alan Nokian lastik fabrikası, 2019’dan beri yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik kullanıyor. Gelecekte fabrika kullanımı için sürekli yeşil elektrik tedarikinin sağlanması için Gasum ile anlaşma imzalandı. Nokian Lastikleri, sektör içerisinde çevre dostu üretim ve dağıtıma en çok önem veren markalar içerisinde yer alıyor.

Nokian Lastik Fabrikası Nerede?

Nokian lastik fabrikası; Finlandiya, Rusya ve ABD’de yer almaktadır. Tüm fabrikalarda ürünler, yüksek standartlara uygun olarak; aynı hamur ve kalıplarla üretilmektedir. Bundan dolayı; tüm fabrikalarda üretilen lastikler, aynı standarda sahip olmaktadır. Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian Lastikleri, dünyanın dört bir yanında tercih edilmektedir. Firmanın pazar payı; Avrupa, Rusya, Kuzey Amerika bölgelerinde özellikle güçlüdür.

Nokian Lastik Test Merkezlerine Güneş Panelleri Kuruldu

Nokian Lastikleri’nde kalite ve sürdürülebilirlikden sorumlu başkan yardımcısı Teppo Huovila: Bu, iddialı Bilime Dayalı Hedeflerimize ve yenilenebilir enerjiye olan bağlılığımıza göre CO2 emisyonlarını azaltma yolunda attığımız bir diğer adım. Finlandiya Nokia’daki depomuzun çatısına, Dayton ABD’deki Nokian lastik fabrikası otoparkının üstüne ve İspanya’daki yeni test merkezimize güneş panelleri kurduk.”

Finlandiya Rüzgar Enerjisi Birliği, rüzgar enerjili elektriğin payının 10 yıl öncesine göre 20 kat daha fazla olduğunu ve 2020 boyunca Finlandiya’da kullanılan elektriğin yaklaşık %10’unun rüzgardan elde edildiğini belirtiyor.

Nokian Lastikler Hakkında

En büyük lastik üreticileri içerisinde yer alan Nokian Lastikleri, yeni teknolojiler sunan yüksek performanslı ürünleri ile öne çıkmaktadır. Ekstrem kış  koşulları ile bilinen Finlandiya’dan çıkmış olan marka, kış lastiğinin de mucididir. Markanın binek grubu araçlardan kamyon lastiklerine dek geniş ürün gamı bulunmaktadır. Nokian, bugün yüksek performans sunmanın yanı sıra; sürdürülebilir üretime en çok önem veren markalar içerisindedir. Nokian lastik fabrikası, depo ve test merkezleri için sürdürülebilir enerji sağlanması bu doğrultuda atılmış bir adımdır.