Yeni Kumho Yaz Lastiği Tasarım Ödülü Kazandı

Yeni Kumho Yaz Lastiği Tasarım Ödülü Kazandı

Mayıs 9, 2021 0 Yazar: Ucuz Lastik Fiyatları

Güney Koreli lastik üreticisi ilk olarak ABD pazarında satışa sunulan yaz lastiği Kumho Ecsta V730 ile tasarım ödülü kazandı. Kumho yaz lastiği, prestijli 2021 Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Kumho lastikleri, geçtiğimiz yıllarda da çeşitli kategorilerde birçok tasarım ödülü kazanmıştı.

Sayfa İçeriği

Kumho Yaz Lastiği Performansı Nasıl?

Yeni Kumho yaz lastiği, 645bhp Dodge Viper ACR için özel olarak geliştirilen Kumho Ecsta V720 ACR ile aynı serinin üyesi. Kumho Ecsta V730, son teknoloji ile geliştirilen bileşiği ve asimetrik desen tasarımı ile yüksek yol tutuş performansı sunuyor. Lastik yanağında markanın motorsporları geçmişini öne çıkarmak için bir bayrak tasarımı bulunuyor.

“Kumho Yaz Lastiği Ödülü Bu Yıl için Başlangıç”

Kumho Lastikleri Ürün Geliştirme kıdemli başkan yardımcısı Cho Man-sik: “Geçtiğimiz yıl da dünyanın en iyi dört tasarım ödülü ile onurlandırıldık; teknoloji alanındaki yetkinliğimizi ve tasarım yeteneklerimizi kanıtladık. Kumho yaz lastiği desenimiz ile kazandığımız  2021 Red Dot Tasarım Ödülü, bu yıl için iyi bir başlangıç. ​​Teknoloji lideri olarak itibarımıza uyan ürünler ve teknolojiler geliştirmek için çabalamaya devam edeceğiz.”

Red Dot Tasarım Ödülü Nedir?

1955’ten beri Almanya’da Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından düzenlenen Red Dot Tasarım Ödülü kapsamında ürün tasarımı, iletişim ve tasarım konseptinin üç kategorisinde en iyiler ödüllendiriliyor. Yine Almanya’dan Uluslararası Forum Tasarımı (iF) ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Uluslararası Tasarım Ödülü (IDEA) ile birlikte dünyanın en prestijli üç tasarım ödülünden biri olarak kabul ediliyor. Kumho lastikleri; geçtiğimiz yıllarda bu kuruluşlar tarafından da birçok kez ödüllendirildi. Bunlar arasında  Kumho yaz lastikleri, kış ve 4 mevsim lastikleri yer alıyor. Bu yıl Kumho Ecsta V730 yaz lastiği Red Dot Ödülü’ne sahip olurken geçtiğimiz yıl bu ödülün kazananı Kumho Solus 4S HA32 4 mevsim lastiği olmuştu.