Michelin Kuzey Amerika Başkanı Taneja, Alman Kauçuk Birliğinin Başına Geçti

Michelin Kuzey Amerika Başkanı Taneja, Alman Kauçuk Birliğinin Başına Geçti

Temmuz 26, 2021 0 Yazar: admin

Alman Kauçuk Endüstrisi Ticaret Birliği (WDK), Michelin’in Kuzey Avrupa bölgesi başkanı Anish K. Taneja’yı yeni başkan olarak seçti. Taneja, Newell Brands’in EMEA ve Latin Amerika bölgelerinde tedarik zincirinden sorumlu başkan Yardımcısı Dr. Ralf Holschumacher’in yerini alıyor. Ralf Holschumacher, 2014’ten bu yana görevi sürdürüyordu. Taneja, görevinin bir parçası olarak Alman kauçuk endüstrisindeki sürdürülebilirlik ve dijital mobilite çözümlerine odaklanacağını belirtti.

Taneja İş Dünyası ile İşbirliği İçerisinde Hareket Edecek

Anish K. Taneja, korona salgının üstesinden gelmenin mobilitenin dönüşümü ve iklim koruma, enerji geçişi, döngüsel ekonomi gibi mega trendler için muazzam zorluklar yarattığını açıkladı. Alman Kauçuk Endüstrisi Ticaret Birliği’nin (WDK) yeni başkanı Taneja, iş dünyası içerisinde yakın diyalog ve iş birliği yoluyla bu tür zorlukların üstesinden gelmeyi umduğunu söyledi. 

Eski Başkan Holschumacher Yönetim Komitesi Üyeliğine Devam Ediyor

Anish K. Taneja ayrıca, Alman kauçuk endüstrisi için “güvenilir çerçeve koşulları” oluşturmak için kararlı bir şekilde çalışacağını söyledi. Alman Kauçuk Endüstrisi Ticaret Birliği (WDK), görevi sırasıında dernek üzerinde “belirleyici etkiye sahip” olan Holschumacher’in yönetim komitesi üyesi olmaya devam edeceğini açıkladı.