Yeni Goodride ve Westlake Yaz Lastiği Tanıtıldı

Yeni Goodride ve Westlake Yaz Lastiği Tanıtıldı

Ekim 3, 2022 0 Yazar: admin

Türkiye’de Westlake ve Goodride markalarının binek araç lastikleri satışta olan ZC Rubber, 2021’de yeni ürünlerin piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Dünyanın en büyük 10. lastik üreticisi olan firma, aynı zamanda inovasyon gücünü arttırmak için yeni teknoloji merkezlerinin kurulacağını belirtmişti. Flagship olarak adlandırılan ürün serisinin altında farklı markalar ile tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına yanıt verileceği açıklanmıştı. Firmanın CEO’su Shen Jinrong, bu yeni seride yer alacak lastik desenlerinin premium markalarla rekabet edebileceğini söyleyerek iddialı konuştu. Seride yer alacak Goodride ve Westlake yaz lastiği desenleri ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Ürünler, Westlake Superide 1 ve Goodride Solmax 1 olarak isimlendirilecek.

Sayfa İçeriği

Westlake Yaz Lastiği Sportif Performans Sergiliyor

ZC Rubber, Çin’de günde yaklaşık 50.000 binek otomobil lastiği satıyor. Şirket, ülkenin en rekabetçi ulusal lastik üreticisi ve endüstri lideri olmak için “onlarca yıllık deneyimin dünya standartlarında teknoloji yarattığını” söylüyor. Firma, bu yolda ilerlerken Westlake markası altında sunacağı yeni lastiği de tanıttı. Westlake Superide 1 ismi verilen yeni desen, özellikle sportif performans araçları için geliştirildi. Westlake yaz lastiği, yüksek hızlarda optimum yol tutuşu ve manevra kabiliyeti sunabiliyor.

Westlake Superide 1 Kevlar ile Güçlendirildi

Yeni Westlake yaz lastiği tasarımı, kavisli olukları ile su tahliyesini hızlandırarak yağmurlu hava koşullarında güvenlik sağlıyor. Westlake Superide 1 deseni, sağlam sırt blokları ve silika karışımlı bileşiği ile optimum fren ve yol tutuş performansı sunabiliyor. Lastik, aynı Goodyear ve Nokian lastiklerinde olduğu gibi Kevlar ile güçlendirilmiş yanak bölgesine sahip. Lastiklerde bunun gibi teknolojilerin kullanılması, markanın iddiasının boş olmadığını gösteriyor. Westlake Superide 1, aynı zamanda jant koruyucuya da sahip.

Yeni Goodride Yaz Lastiği Konfor ve Dayanıklılık Sunuyor

ZC Rubber Goodride markası altında da bir yaz lastiği tanıttı. Goodride Solmax 1, aile araçları için dayanıklılık ve konforu bir araya getiriyor. Yeni Goodride yaz lastiği, bileşiğinde kullanılan silika ile yakıt tüketimini azalttığı gibi yüksek kilometre ömrü sunuyor. Kanalların içerisinde bulunan V şeklindeki kabartmalar, gürültüyü azaltarak akustik konforu arttırıyor. Lastiğin blok tasarımı, daha konforlu bir sürüş için titreşimi de azaltıyor. Ürünün ne zaman pazara sunulacağı ile ilgili ise henüz bir açıklama gerçekleştirilmedi.