Yeni 4 Kapılı Elektrikli Coupe: Audi E-tron GT Concept

Yeni 4 Kapılı Elektrikli Coupe: Audi E-tron GT Concept

Aralık 10, 2018 0 Yazar: Ucuz Lastik Fiyatları

Audi, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yeni elektrikli konsept otomobili olan Audi e-tron GT concept’i ziyaretçilere sundu. 590 HP güç üreten iki elektrikli motora ve 400 kilometre menzile sahip olan 4 kapılı konsept otomobilin 2 yıl içerisinde seri üretimine geçilmesi planlanıyor.

Audi 2025’e Dek 12 Elektrikli Araç Sunacak

Audi, ilk tam elektrikli modeli olan e-tron SUV’dan sonra elektrikli otomobil alanında atağa geçti. 2025 yılına kadar tam elektrikli 12 modelini satışa çıkarmayı planlayan marka, SUV modeli Audi E-tron ve 2019’da tanıtacağı E-tron Sportback’ten sonra yeni elektrikli model yaklaşımına sahip olan Audi E-tron GT Concept’i Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı. 4 kapılı olan ve 2,9 metre dingil mesafesine sahip olan Audi E-tron GT Concept, 450 litre arkada, 100 litre de önde olmak üzere toplam 550 litre bagaj kapasitesi ile göz dolduruyor.

Audi E-tron GT Concept Kablosuz Şarj Edilebiliyor

Ön ve arka tekerleklerde bulunan iki elektrikli motoru ile 590 HP güç üreten otomobil, bu gücü elektrikli otomobillere özel geliştirilen e-quattro 4 tekerlekten alıp çekiş sistemi ile de dağıtıyor. Konsept otomobilin menzili, 90 kWh’lik lityum iyon pilleri sayesinde 400 kilometreyi aşkın olarak hesaplandı. Audi E-tron GT Concept, kablolu ya da kablosuz olarak Audi’nin geliştirdiği Audi Wireless Charging sistemiyle şarj edilebilme özelliğine sahip. Pillerin kablo ile yüzde 80 kapasitede dolması yalnızca 20 dakika alırken, otomobil bu şarj edilme ile 320 kilometre menzil elde ediyor. Konsept otomobil olarak tanıtılmış olan E-tron GT Concept’ten yola çıkarak üretilecek ve Audi Sport Gmbh tarafından geliştirilecek elektrikli otomobilin seri üretimine iki yıl içerisinde başlanması planlanıyor.