Hankook 2018’de Motor Sporlarında Başarılı Bir Yıl Geçirdi

Hankook 2018’de Motor Sporlarında Başarılı Bir Yıl Geçirdi

Aralık 10, 2018 0 Yazar: Ucuz Lastik Fiyatları

Motor sporlarında bir başarılı yılı daha geride bırakan Hankook; aralarında DTM, FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonası, 24H Series Powered by Hankook, VLN Dayanıklılık Şampiyonası ve 24H Nürburgring’in de olduğu prestij sahibi serilere yüksek performanslı yarış lastiği Ventus Race’i tedarik etti. Son teknolojiye sahip ürün, geçtiğimiz yıl olduğu gibi tüm zorlu pistlerde güvenlik ve performans özelliklerini kanıtladı. Hankook, bunun yanı sıra mekaniker ve mühendis kadrosu ile de değişken şartlar için hızlı ve başarılı olmak isteyen ekiplere en kaliteli desteği sundu.

Sayfa İçeriği

Hankook 2011’den Beri DTM’nin Sponsoru

2011 yılından beri prestijli uluslararası touring yarışı DTM’ye özel lastik partnerliği desteği sunan Hankook, bu sene de motor sporlarında başarını sürdürdü. Ekipler, Hockenheim’daki şampiyonluk yarışı dahil olmak üzere bütün yarışlarda Ventus Race’in yüksek performansı ve dayanıklılığı sayesinde yeteneklerini maksimum düzeyde gösterme şansı yakaladılar. BMW Motorsporları Direktörü Jens Marquardt, Hankook’un bu desteği hakkında konuşurken Hankook ile birlikte çalışmanın bu sene de her zaman olduğu gibi çok iyi bir deneyim olduğunu söyledi. Her şartta yüksek performansa ve dayanıklılığa sahip olan Hankook lastikleri ile desteklenerek heyecanlı yarışlar izlediklerini söyleyen Marquardt, yeni sezon için de heyecanlı olduğunu belirtti. Hankook, 111. DTM yarışının düzenlendiği Nürburgring yarışında da dikkate değer bir başarıya imza attı. Diğer bir öne çıkan DTM yarışı, Misano oldu. Hankook Ventus Race, İtalyan pistinde gerçekleşen, yüksek sıcaklık şartlarında düzenlenen yarışta ve gece şartlarındaki serin ve ıslak zeminlerde sıra dışı performans göstererek keyifli bir yarış deneyimi yarattı. 

Motorsporları Hankook’un Marka Değerinin Bir Parçası

Hankook Lastikleri Avrupa Başkanı Han-Jun Kim, sezon sonu yarışları hakkında yorumlarda bulunurken motor sporlarının Hankook’un faaliyet gösterdiği ana pazarda önemli bir yeri olmakla birlikte marka değerinin de önemli bir parçası olduğunu söyledi. Kim, bu sebepten dolayı yüksek teknolojili ürünler ile Avrupa’daki farklı yarış serileri ve formatlarını ileri taşımak için çaba sarf ettiklerini söylerken Hankook için bu sezonla birlikte Mercedes Benz’i uğurlayan, gelecek sezon ise Aston Martin ile yoluna devam edecek olan prestijli DTM yarışının özel bir yeri olduğunu söyledi. Genç yeteneklerin yetiştirilmesi Hankook için geçmişten bu yana önem taşıyan bir konu olduğundan firma, FIA F4 İspanya, SMP F4 NEZ, F4 British Championships certified by FIA ve ayrıca FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonasına da desteklerini sunuyor. Özellikle son yarış olan FIA Formula 3 Avrupa Şampiayonası Formula 1’e katılım için çok önemli bir fırsat.  Max Verstappen, Lance Stroll, Esteban Ocon veya Carlos Sainz gibi rüştünü ispatlamış pilotlar; Avrupa’nın en güçlü genç pilotlarının yer aldığı Formula serisinde kariyerlerini daha da ileriye taşırken Hankook lastiklerini kullandılar. Son FIA Formula 3 Avrupa şampiyonu Mick Schumacher de Hankook yarış lastikleri ile çok iyi anlaştığını söyledi ve lastiklerin her daim tutarlı bir performans sürdürmesinin yanı sıra dayanıklılığı ile pistlerde birden fazla kez kullanılabildiğini belirtti.

Hankook Ekiplerden Olumlu Geri Dönüş Alıyor

Hankook 2018 yılı başında Radical ile partnerlik anlaşması imzalayarak motor sporları başarılarına bir yenisini daha ekledi. Lider lastik üreticisi Hankook; 2018’den itibaren Britanyalı otomobil üreticisinin araçlarına North American Masters, European Masters ve Cup serileri Orta Doğu, Kanada, Avustralya ve İskandinavya’da başarı ile kullanılan Hankook Ventus Race’in slick versiyonu (F200) ve yarış versiyonu (Z217) ile destek verecek. Hankook, üç kıtada dört 24H serisi ve dört 12H Serisi olmak üzere toplam 8 yarış ile dünyanın en uzun süren dayanıklılık testi olan 24H GT ve Proto Series Powered by Hankook’un bu sene de isim sponsoru ve lastik tedarikçisi oldu. Tüm ekiplere Ventus Race ile mükemmel yol tutuş performansı sunabilmek için Hankook yarış lastiklerinin olduğu 13 konteyner, ABD’ye doğru çıktığı gemi yolculuğunun sonuna gelmek üzere.  Uzun mesafe yarışı geçen sene Teksas’taki 5,49 kilometre uzunluğundaki pistte, Hankook bütün ekiplerden olumlu geri dönüşler aldı.

Hankook Nürburgring Yarışlarına Lastik Tedarik Edecek

Hankook bu sezon ilk defa, Almanya’da en eski prestijli yarış serisi olan Nürburgring yarışlarına da lastik tedarik edecek. Toplamda dokuz yarış içerisinde yüz altmışar tane toring ve GT yarış otomobili, farklı ebatlardaki Ventus Race deseni ile donatıldı. Bunun yanı sıra Hankook, bu sene yine Nürburgring’de düzenlenecek olan VLN dayanıklılık şampiyonası ve ADAC Zürih 24H yarışında SRO/GT4 ve TCR sınıflarına da lastik desteği verecek.  Bu sezon motor sporlarının takvimine yeni giren Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, DTM ile uyumlu bir şekilde altı farklı pistte gerçekleşti ve hem lisanslı profesyonellere hem motor sporları tutkunu genç yeteneklere GT4 sporuna girme fırsatı verdi.