Petlas Bu Yıl da En Büyük 100 Şirket Arasında

Petlas Bu Yıl da En Büyük 100 Şirket Arasında

Temmuz 16, 2020 0 Yazar: Ucuz Lastik Fiyatları

Yerli üretim lastikleri ile bilinen Petlas , “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında yükselişini sürdürüyor ve bu yıl da ilk 100 içerisinde yer alıyor. Yerli lastik üreticisi , İstanbul Sanayi Odası tarafından; 2019 yılı için açıklanan listede 95. sırada yer aldı.

Sayfa İçeriği

Petlas Yükselişini Sürdürüyor

Petlas , lastik sektöründeki öncü araştırma ve geliştirme çalışmaları, kapasitesini arttırma ve markayı büyütme yolunda yaptığı yatırımlar ile büyümesini sürdürüyor. Yerli lastik üreticisi , aynı zamanda ihracat gücünü de arttırıyor. Petlas , 2018 İstanbul Sanayi Odası Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde 98. sırada kendine yer bulmuştu. Petlas 2019 içerisinde 2,2 milyar Türk Lirası değerinde net satış elde etti.

Petlas 100’ün Üzerinde Ülkeye İhracat Gerçekleştiriyor

Petlas , yüzün üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor ve Türkiye genelinde 850’nin üzerinde bayi ile hizmet sunuyor. Yerli lastik üretiminde lider olan Petlas , bu sayede; Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer alma amacına ulaştı. Markanın çeşitli yatırımlar ile sağladığı kapasite artışı ve marka yatırımları, yerli firmanın büyümesini hızlandırıyor.

Yerli Lastik Üreticisi Farklı Kategorilerde Başarı Yakalıyor

Petlas genel müdürü Yahya Ertem, firmanın bu başarısında etkili olan faktörlerin; Ar-Ge , kapasite, marka yatırımları ve artan ihracat oranının olduğunu söylüyor. Firmanın yerli lastik üretiminde Ar-Ge lideri olduğunu söyleyen Ertem, bu güçle birlikte; premium binek araç segmenti dâhil olmak üzere; pek çok kategoride başarı yakalandığını söylüyor. Ertem, Petlas’ın kendi geliştirdiği teknolojiler sayesinde; binek araç grubundan ağır vasıta araçlarına; traktörlerden askeri araçlara ve İHA’lara dek üretim yapıldığını belirtiyor. Yerli lastik üreticisi, tüm bu kategorilerde yer alan ürünleri dünya pazarında 100’ün üzerinde ülkeye ihraç ediyor.