Petlas Bantboru Off-Road Team’in Lastik Sponsoru Oldu

Petlas Bantboru Off-Road Team’in Lastik Sponsoru Oldu

Eylül 19, 2022 0 Yazar: admin

Yerli lastik üreticisi Petlas, Bantboru Off-Road Team’in lastik sponsoru olduğunu duyurdu. Sponsorluk, Batuhan Korkut pilotajında gerçekleşecek 2021 Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Baja Kupası, Baja Troia Türkiye ve TransAnatolia Rally Raid organizasyonlarını kapsayacak. Tüm bu etkinliklerde Bantboru Off-Road Team araçları Petlas Explero PT451 lastikler ile yarışacak.

Sayfa İçeriği

Petlas 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası’nı da Destekleyecek

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile birçok farklı işbirliğine imza atan Petlas, Ar-Ge gücünü motorsporları alanındaki rekabete yansıtmayı hedefliyor. Yerli Ar-Ge / mühendislik ve yerli üretim ile sunulan lastiklere sahip olan Petlas, aynı zamanda 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın isim sponsoru oldu. 80 farklı lastik desenine 2 bin 500’den fazla ebat çeşitliliğine sahip olan yerli lastik üreticisi, aynı zamanda “TOSFED Yıldızını Arıyor” ve “Şampiyonlar Şampiyonası” gibi farklı etkinlikler aracılığı ile de motorsporları alanına destek sunuyor. Petlas; pist, ralli ve off-road gibi farklı alanlarda araştırma geliştirme çalışmalarında bulunuyor.

“Petlas’ın İlhamı Türkiye’nin Zorlu Yol ve Doğa Koşulları”

%100 yerli Petlas lastiklerinin üreticisi olan AKO Grup’un pazarlama müdürü Erkal Özürün, Petlas’ın toplumsal gelişime ve mosorsporlarına katkı sağlamayı görev addettiğini söylüyor. Özürün, yaptığı açıklamada Ar-Ge çalışmaları için Türkiye’nin zorlu arazi, yol ve doğa koşullarının ilham olduğunu belirtiyor.
Özürün: ”Ar-Ge gücümüzü sportif rekabete aktardığımız Petlas Motorsport departmanımız ve yarış lastiği geliştirme programımız kapsamında, TOSFED ile farklı iş birliği çalışmaları yapıyoruz ve Petlas 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın isim sponsoruyuz. Bu sporun en başarılı ekiplerinden Bantboru Off-Road Team’e destek vermekten mutluluk duyuyoruz.”

“Petlas Explero PT451 Geçmiş Yarışlarda Başarı Sağladı”

Bantboru Off-Road Team’in Takım Pilotu Batuhan Korkut, Petlas lastikler ile daha önceki yarışlarla başarılı sonuçlar elde edildiğini belirtiyor. Korkut, 2019 TransAnatolia’da yakalanan başarıda yarışın tamamında kullanılan Petlas’ın Explero PT451’in payının büyük olduğunu söylüyor. Petlas Explero PT451, farklı zemin koşullarında optimum yol tutuşu sağlayan kauçuk bileşiği ve desen tasarımına sahip. Petlas’ın sponsorluğu ile daha fazla sorumluluk ve şevk hissettiğini söyleyen Batuhan Korkut, firmayı en iyi şekilde temsil etmek için çaba sarfettiklerini ifade ediyor.