Mitas Spor Motosiklet Lastiği Çeşitlerini Artırıyor

Mitas Spor Motosiklet Lastiği Çeşitlerini Artırıyor

Eylül 12, 2023 0 Yazar: admin

Mitas lastik üreticisi Mitas Sport Force+ RS modelini yeni ebatlarıyla piyasaya süreceğini duyurdu. Mitas firması, 2023 yılı baharından itibaren toplam altı ebatta satışa sunulacak olan Mitas Sport Force+ RS motosiklet lastiği serisini genişlettiğini duyurdu. Firma uzun yıllardır spor lastik üretiminde güçlü bir şekillde faaliyetlerini sürdürmekte ve kullanıcılarına son derece güvenilir ürünler sunmaktadır.

Sayfa İçeriği

Motosiklet Lastiği Yelpazesi Nasıl Genişliyor?

Trelleborg Wheel Systems (TWS) Başkan Yardımcısı Gustavo Pinto Teixeira, “2021 yılında Mitas Sport Force+ RS lastiklerinin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesini sağladık. Ardından onları daha geniş bir spor motosiklet lastiği yelpazesi için uygun hale getirecek yeni boyutlar sunmaya karar verdik” dedi. – Yeni ebatların piyasaya sürülmesi Mitas için büyük önem taşıyor. Teknik departmanımız lastikleri daha büyük ebatlarda piyasaya sürerek ve daha fazla sürücünün favori pistlerini fethetmesine olanak tanıyarak harika bir iş çıkardı.” Şeklinde konuyu açıklığa kavuşturdu.

Mitas Sport Force+ RS Motosiklet Lastiği Tasarım Özellikleri

Mitas Sport Force+ RS yarış pistleri için tasarlanmıştır, ancak halka açık yollarda da kullanılabilir. Lastikler, aşırı eğim açılarında çekişi en üst düzeye çıkarmak ve yüksek hızlarda düz çizgi stabilitesini artırmak için tasarlanmış özel bir Racing Soft (RS) kauçuk bileşiğinden yapılmıştır. Ayrıca, motosiklet üzerinde tam kontrol ve optimum bilgi içeriği sağlamak için özel olarak üretilmiş bir tasarıma sahiptir. Mitas, Motosiklet lastiği alanında geliştirmelerle yenilikçi arayışlarını sürdürmektedir.

Mitas Motosiklet Lastik Testi Performansı Nasıl Değerlendirildi?

Mitas lastikleri, İsviçreli motosiklet yarışçısı ve 2019 Supersport Dünya Şampiyonası sezonunun galibi Randy Krummenacher’in yer aldığı lastik testi sırasında derecelendirildi. Lastiklerin sınıfının en iyisi rakipleriyle aynı tur sürelerine ulaşabildiğini vurguluyor. Nisan 2023’te motosiklet lastikleri 120/70ZR17, 180/55ZR17 ve 190/55ZR17 olmak üzere üç yeni ebatta piyasaya sürülecek.