Goodyear Motor Sporlarında rFactor 2 Yazılımını Kullanıyor

Goodyear Motor Sporlarında rFactor 2 Yazılımını Kullanıyor

Ağustos 1, 2023 0 Yazar: admin

Goodyear Lastikleri ve rFactor 2, otomatik fiziğin ileri düzey dünyasını derinlemesine incelemeye odaklanan önde gelen bir motor sporları simülasyon ürünüdür. Gerçek dünyadaki sürüş ve yarış dinamiklerinin çeşitli özelliklerini doğru bir şekilde yansıtabilme adına, rFactor 2 yazılımı araç, zemin koşulları, çevre koşulları ve daha pek çok konuda konuda fazlasıyla hesaplama yapmak zorundadır. Bu hesaplamalar arasından, sürüş deneyiminin sağlam bir hale gelmesinde anahtar rol oynayan konulardan biri, Studio 397 fizik mühendislerinin Goodyear lastik veri ve davranış özelliklerini simülasyon içinde nasıl yorumladıklarıdır.

Sayfa İçeriği

Goodyear Lastikleri Simülasyon Nasıl Yorumlanacak?

Arabaların tam spektrumunda Goodyear lastikler simülasyon içinde standart bir davranış setiyle sabitlenmesi yerine, her lastik seti gerçek dünya eşlerine benzetilecektir. Hem davranış olarak, hem de yenilikçi teknoloji olarak, araba ve yol ile etkileşerek, lastiklerin pistteki farklı potansiyel durumları ve stres faktörleriyle nasıl tepki verdiklerine bakacaktır. Studio 397 fizik ekibinin yarış lastiklerinin çok derin ve karmaşık yapısını ve reaksiyonlarını anlamasına yardımcı olmak için, ekip son zamanlarda dünyaca ünlü lastik üreticisi Goodyear Lastikleri ile gelişmiş bir ortaklık kurdu. Goodyear ultra grip 8 serisi kendi sanal lastik modelleme yeteneklerini genişletmeye çalışırken, Studio 397 son zamanlarda veri ve fikir paylaşımından yararlanmıştır. Bu veriler, rFactor 2’nin zaten ileri düzey lastik modelini daha da geliştirmesine yardımcı olmuştur.

EMEA Yöneticisi Tony Ward: ‘’Süreci Deneyimlemek İçin Sabırsızlanıyoruz!’’

Goodyear lastikleri ile Motor sporları Pazarlama Yöneticisi EMEA’sı Tony Ward ile sistemin nasıl çalıştığını ve Goodyear’ın Studio 397 ekibini daha iyi ve daha ayrıntılı lastik model hesaplamaları yapmaya nasıl yönelttiği de birlikte değerlendirilmiştir.

Tony Ward sözlerine şöyle devam etmiştir:

‘’Goodyear Lastikleri ile Olan Ortaklık Milattır…’’

‘’rFactor 2, haftalar, aylar ve yıllar içinde simülasyonun ayrıntı, kullanım kolaylığı ve görsel gerçekçiliğini arttırmak için çalışmaya devam ediyor. Bu Goodyear lastikleri ile olan yakın iş birliği, geliştirme amaçlarımız için milattır ve bu erken işbirliğinin faydaları zaten son lastik modeli tanıtımlarımızda da ortaya çıkmıştır. Bu rFactor 2’nin ilerlemesiyle daha da geliştirilecektir.’’ Arabanın pist zeminiyle bütünleştiği için en önemli ekipmanı olan yarış lastikleri , sürüş deneyimini önemli derecede etkilemektedir. Goodyear Lastikleri ile birlikte çalışarak Studio 397 ekibimiz için yarış deneyimini yükseltme adına harika bir fırsat sunulmuştur. Bu süreci pistte tam olarak deneyimlemek için sabırsızlanıyoruz!’’