Giti Lastikleri Motor sporları Alanında Ortaklığını Genişletiyor

Giti Lastikleri Motor sporları Alanında Ortaklığını Genişletiyor

Mayıs 10, 2023 0 Yazar: admin

Giti Lastikleri, motor sporları güvenlik sistemleri ve yarış ekipmanları alanında dünya lideri olan Sparco ile yeni bir ortak marka anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu özel ortaklık kapsamında Giti, Sparco’nun küresel otomotiv lastiği ortağı olacak ve yeni sloganı “Giti – Powered by Sparco” 2024 yılından itibaren UHP ebatlarının yanaklarında yer alacak. Giti lastikleri ve Sparco arasındaki anlaşma yalnızca Giti markasına odaklanıyor ve yüksek performanslı spor otomobiller ve SUV araçlar da dahil olmak üzere çeşitli alanları kapsıyor. Geliştirme programı, şirketlerin ortak felsefeleri ve “yarış, performans, sürekli güvenlik ve sürdürülebilirlik” değerleri tarafından desteklenecek.

Sayfa İçeriği

Motor sporları Geçmişiyle Sparco Kimdir?

Sparco 1977 yılında İtalya’nın Torino kentinde kuruldu ve o zamandan beri motor sporlarında köklü bir geçmişe sahip. Şirket, o zaman için bir rekor olan yangında 11 saniye dayanabilen yanmaz bir yarış kıyafeti geliştirdi. Bugün Sparco dünya çapında en iyi takımlar ve sürücüler tarafından tercih edilmekte ve Formula 1’de Red Bull Racing ve McLaren dahil olmak üzere dünyanın önde gelen motor sporları oyuncularıyla 300’den fazla küresel ortaklıklar kurdu. Giti Tire, Giti, GT Radial, Runway ve Dextero’yu içeren marka portföyü ile hacim ve gelir açısından dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biridir. Şirket, binek otomobiller, SUV araçlar, kamyonetler, hafif kamyonlar, ağır kamyonlar ve otobüsler dahil olmak üzere eksiksiz bir ürün yelpazesi sunuyor.

Giti Lastikleri ile Özel Ortaklık Sayısız Fırsatlar Sunacak

Her iki şirket de insanların ve gezegenin iyiliği için birlikte çalışmaya kararlı. Giti Lastikleri Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Chris Bloor, “Bu özel ortaklık her iki şirket için de sayısız fırsat getirecek, daha mutlu olamayız ve Sparco’ya bize dostluk elini uzattığı için teşekkür etmek istiyoruz” dedi. Sparco Marka Müdürü Niccolò Bellazzini ise “Giti ile ultra yüksek performanslı bir lastik serisinin (Giti – Powered by Sparco) geliştirilmesi için ortaklık kurma fikri, temel işlerimiz arasında bir köprü oluşturmamızı sağlıyor” dedi.

Giti ile Ortaklık Sadece Lastik Sektörü İçin mi Olacak?

Bu ortaklık sadece lastiklerle ilgili değil, Sparco eğlence kıyafetleri de Giti distribütörleri ve müşteriyle yüz yüze gelen bayiler için mevcut olacak. Ayrıca, oyun ekipmanları için teknik giysi ve çözümler de Giti’nin yerleşik eSpor faaliyetleri için mevcut olacak. Her iki şirket için de heyecan verici yeni bir döneme işaret ediyor ve birlikte neler başarılacağı heyecanla bekleniyor olacak.