Apollo Lastikleri, Gelişmiş Ar-Ge Lastik Test Tesisini Açtı

Apollo Lastikleri, Gelişmiş Ar-Ge Lastik Test Tesisini Açtı

Mayıs 2, 2023 0 Yazar: admin

Apollo Lastik Şirketi, uluslararası bir lastik üreticisi ve Hindistan’ın lider lastik markasıdır. Ürünlerinde kalite, müşteri ilişkilerinde güvenilirlik yoluyla karşılıklı değeri yaratmanın temel ilkeleri etrafında çalışmalar yürütmek üzere kurulmuştur.

Apollo Lastikleri , Hindistan’ın Chennai kentindeki küresel Ar-Ge merkezinde bulunan gelişmiş lastik testi tesisini faaliyete geçirdi.

Apollo lastikleri , yeni tesisin binek araç lastiği ve elektrikli araçlar da dahil olmak üzere iki tekerlekli araç lastikleri için ürün geliştirme döngülerinin verimliliğini ve etkinliğini artırmaya destek olacaktır.

Apollo Lastikleri Ar-Ge Merkezinde Hangi Ekipmanlar Mevcut?

Lastik testi tesisinin temel özellikleri arasında özel olarak tasarlanmış bir Flat-track makinesi bulunuyor.

Anechoic Chamber makinesi ile lastiğin dinamik ve akustik performansı karakterize edilecek, hem orijinal ekipman hem de yenileme pazarları için daha hızlı ürün geliştirmeye yardımcı olacak.

Apollo lastik tesisisinden yararlanmaya hizmet eden ürün kategorileri arasında üst sınıf binek araçlar, binek araçlar için elektrikli araçlara özel lastikler ve üst düzey motosiklet lastikleri yer alıyor.

Apollo CTO’su: ‘’Ürünlerin Kalitesini Geliştirmeye Odaklandık’’

Apollo Lastikleri Ltd CTO’su Daniele Lorenzetti, “Ürün geliştirmenin verimliliğinde ve etkinliğinde sürekli iyileştirmeye güçlü bir şekilde odaklanıyoruz ve bu yeni tesis, gelecekteki araç modelleri için test yeteneklerimizi daha da artıracak” dedi.

Ayrıca: ‘’Bu tesisi kullanarak gerçek dünya koşullarını simüle ederek ürünlerimizin performanslarını görüyoruz. Bu, teknolojinin önemli bir dayanak olduğu Apollo Lastikleri için 2026 vizyonuyla uyumludur.”

Apollo Lastikleri , gelişmiş lastik testi yeteneklerini artırarak dünyanın dört bir yanındaki farklı pistlerde yapılan pahalı ve zaman alıcı testleri azaltmayı da düşündüğünü söyledi.