General Grabber AT3 Lastikler Şimdi Karavanlar İçin De Üretiliyor

General Grabber AT3 Lastikler Şimdi Karavanlar İçin De Üretiliyor

Temmuz 4, 2022 0 Yazar: admin

Başlangıçta sadece SUV /4×4 araçlar için geliştirilen General Grabber AT3 lastikler, artık “C” işaretlemesine sahip ebatları ile de pazara sunulacak. Lastiklerde C harfi, ürünün hafif ticari sınıfı araçlar için geliştirildiğini gösteriyor. Grabber AT lastik, hem arazi hem asfalt için geliştirilmiş özel desen tasarımına sahip. Bu da lastiği birçok farklı bölgede sürüş yapan karavan sahipleri için ideal hâle getiriyor. General arazi lastiği, özellikle toprak ve çamurlu zeminlerde yüksek performans sergiliyor.

Avrupa’da mobil evlerin popülaritesi artmaya devam ediyor ve Karavancılık Derneği’ne (CVID) göre; geçtiğimiz yıl bölgede bu kategoriye giren 235.000 araç kaydedildi. Bu, 1980’den bu yana kaydedilen en yüksek ikinci rakam. Avrupa yollarında karavanların sayısı, bir önceki yıla göre 160.000’den, yani %20’den fazla artış gösterdi. Pek çok karavan sahibi, araçlarını yalnızca asfaltta değil; örneğin Güney Avrupa ve Akdeniz’de hafif arazi koşullarında da kullanıyor. Bundan dolayı; General Grabber AT3 lastikler, bu grubu hedef alarak yeni 235/65 R16 C ebadında piyasaya sunuldu. Üreticiler, bunun RV’ler için “C” işaretlemeli ilk arazi lastiği olduğunu; Fiat Ducato ve Mercedes Sprinter’ı temel alan modeller de dâhil olmak üzere birçok araç modeline takılabileceğini söylüyor.

General Grabber AT3 Özellikleri

General Grabber AT3, çok kenarlı sırt blokları sayesinde toprak gibi gevşek yüzeylerde yüksek çekiş gücü sağlayabiliyor. Omuz bölgesinde yer alan dışa açık oluklar, lastiğin kendi kendini temizleme hızını arttırıyor. Çamur ve su etkili bir şekilde dişler arasından atılıyor. General arazi lastiği, bu özel tasarımı ile çamurlu zeminlerde yol tutuşunu yükseltiyor. Omuz bölgesindeki blokların yanak bölgesindeki bloklar ile bütünleşmesi, lastiği taş vb. yabancı cisimlerin hasarına karşı koruyor.

General Arazi Lastiği Dört Mevsim Kullanılabiliyor

General: “Bu yenilikçi arazi lastiği, General Lastikleri tarafından özellikle macera arayanlar için geliştirdi. 235/65 R16 C ebadı bu segmentte en popüler olan ebatlardan biridir. Kendini kanıtlamış General Grabber AT3 modern SUV ve pikap sahiplerinin ve şimdi 4WD olan ve olmayan karavanların tüm gereksinimlerini karşılamaktadır. Bu dört mevsim lastikleri, üstün arazi performansını her türlü hava koşulunda iyi yol tutuşuyla bir araya getirmektedir.”