Continental CES 2021’de 3 Ödül Aldı

Continental CES 2021’de 3 Ödül Aldı

Temmuz 28, 2022 0 Yazar: admin

Dünyanın en büyük teknoloji ticaret fuarı CES’te jüri, Continental’in üç yüksek teknoloji çözümünü CES 2021 İnovasyon Ödülü ile onurlandırdı. Sennheiser ile birlikte geliştirilen şeffaf treyler işlevi, ARS 540 premium uzun menzilli radar sensörü ve Ac2ated Sound hoparlörsüz ses sistemi, jüri tarafından “olağanüstü” olarak değerlendirildi. Bu, Hannover merkezli lastik ve teknoloji şirketi Continental’in yenilikçilik konusundaki cesaretini bir kez daha gösteriyor.

Continental Kuzey Amerika Otomotiv Teknolojileri CEO’su Samir Salman: “Bu tür ödüller bizi geleceğin mobilitesini daha güvenli, daha bağlantılı, daha verimli ve daha sürdürülebilir hale getirecek yeni çözümler aramak için motive ediyor.”

Sayfa İçeriği

CES Fuarı İlk Kez Sanal Olarak Gerçekleşti

Pandemi nedeniyle CES bu yıl ilk kez dijital olarak düzenlendi. Elektronik tüketici ürünleri için ticaret fuarı 1967’den beri düzenleniyor. 2008’de ise otomotiv şirketleri için ayrı bir salon kuruldu. Her yıl büyük yeniliklerin sunulduğu eknoloji ticareti fuarı o zamandan beri, mobilite endüstrisinin en merakla beklenen etkinliklerinden biri hâline geldi. Continental, bu yılki CES’te özellikle her otonom mobilite sisteminin omurgasını oluşturan sensör ve yazılım uzmanlığına odaklanıyor.

Continental Şimdiye Dek 8 CES Ödülü Kazandı

Bugüne kadar toplamda sekiz Continental yeniliği, CES İnovasyon Ödülü ile onurlandırıldı. Bu yıl, sürüş sırasında bir treylerin içinden sanal olarak bakmayı mümkün kılan ve böylece manevra sırasında güvenliği artıran “şeffaf treyler”, ödüllendirilen yeniliklerden ilkiydi. Continental’in Surround View sisteminden yararlanan teknoloji sayesinde sürücü için treyler neredeyse tamamen görünmez hâle geliyor. Bir kontrol ünitesi ve iki kamera ile sürücüler treylerin yan ve arka tarafını görebiliyor.

Continental Araç Ses Sistemleri için Yenilik Sunuyor

Ödül alan bir diğer yenilik ise otomatik sürüş için temel ön koşul olan 300 metreye kadar nesne algılamada daha da fazla hassasiyet sunan, üretime hazır 4D görüntülü uzun menzilli radar sensörü ARS 540 oldu. Son olarak ise Sennheiser ile birlikte geliştirilen Ac2ated ses sistemi, ödüllendirilen teknolojiler arasında yer alıyor. Bu teknoloji ile geleneksel hoparlörler, aracın iç yüzeyindeki yüzeylerin titremesine neden olan aktüatörlerle değiştiriliyor. Bu, kurulum alanından ve ağırlıktan tasarruf sağladığı gibi olağanüstü ses performansı sunuyor.