Fisker Bridgestone Potenza Sport Lastikleri Tercih Ediyor

Fisker Bridgestone Potenza Sport Lastikleri Tercih Ediyor

Haziran 16, 2022 0 Yazar: admin

Kauçuk ve lastik üretiminde dünya lideri olan Bridgestone, elektrikli otomobil üreticisi Fisker ile işbirliği kuruyor. Tamamen elektrikli SUV Fisker Ocean için Bridgestone Potenza Sport lastikler tercih edildi. Yaklaşan 2021 Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında ilk kez tanıtılacak araç, tamamen vegan iç mekân kullanımı dâhil olmak üzere geri dönüştürülmüş malzemeler ile üretiliyor. Aynı zamanda isteğe bağlı bir fotovoltaik güneş çatısı da sunuluyor.

Sayfa İçeriği

Konfor ve Sportif Performans Bir Arada: Bridgestone Potenza Sport

Fisker Ocean, Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da Bridgestone orijinal ekipman lastikleri ile fabrikadan çıkacak. Bridgestone Potenza Sport geliştirilirken yüksek manevra kabiliyeti ile sürüş konforuna aynı anda odaklanıldı. Aynı zamanda düşük yuvarlanma direnci sağlamak için optimize edilen Bridgestone yaz lastiği, bu sayede aracın hareket etmek için daha az enerjiye sahip olmasını gerektirerek menzili uzatıyor. Lastiğin düşük yuvarlanma direncine sahip olması, benzinli araçlar için ise yakıt tüketimini azaltıyor.

Bridgestone Potenza Sport Enliten Teknolojisi ile Sunuluyor

Fisker elektrikli SUV için sunulan orijinal ekipmanlar ile Bridgestone Potenza Sport deseni, lastik devinin Enliten hafif lastik teknolojisi ile ilk defa bir araya geliyor. Bridgestone Enliten teknolojisi, ortalama olarak lastiklerin yuvarlanma direncini ortalama %30, ağırlığını %20 oranında azaltıyor. Bu sayede lastiği üretmek için gerekli hammadde kaynağı da 2 kg’ye kadar azalıyor. Bridgestone yaz lastiği deseni Fisker Ocean için dinamik sportif performans sunuyor. Enliten ise yuvarlanma direncinin azaltılması üzerinde kritik önem taşıyor.

Bridgestone Yaz Lastiği Nasıl Tasarlanıyor?

Fisker Ocean için sunulan Bridgestone Potenza Sport lastikler, markanın çığır açan sanal lastik geliştirme teknolojisi ile tasarlandı. Bu teknoloji ile geliştirme sürecinin ilk kısmında lastiği fiziksel olarak ortaya koymadan performansın öngörülmesi sağlanıyor. Böylece hammadde tüketimi ve CO2 emisyonları yaklaşık %60 oranında azalıyor. Aynı zamanda lastik üretme ve pazara sunma hızı %50 oranında artıyor. Bu projede teknolojinin planlı kullanımı, Fisker’ın elektrikli SUV modelinin dünyanın en sürdürülebilir aracı olma hedeflerini destekliyor. Aynı zamanda projenin geliştirme süresi hızlanıyor. Bridgestone yaz lastiği Fisker Ocean için 255/50 R20 ve 255/45 R22 ebatlarında sunuluyor.