Falken ve Nexen Lastikleri Avrupa’da Fiyat Değişimine Gidecek

Falken ve Nexen Lastikleri Avrupa’da Fiyat Değişimine Gidecek

Haziran 6, 2023 0 Yazar: admin

Falken Lastikleri Avrupa (Sumitomo Rubber Inducitres’in bir parçası) Avrupa genelindeki marka ve ürün portföyünde yapısal fiyat ayarlamaları yapacağını duyurdu. 1 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Falken lastikleri ve Sumitomo markaları altındaki tüm lastiklerin maliyetinin artacağını belirten şirket, ürünlerin fiyatlarının ne kadar artacağını ilerleyen zamanlarda belirleyeceğini açıklamıştır.

Falken Lastikleri Yüksek Performans Sağlıyor mu?

Falken Lastik Grubu Sözcüsü: “Falken lastikleri çok iyi bir kaliteye sahip, aynı zamanda paranızın karşılığını da mükemmel bir şekilde veriyor. Memnun müşteriler ve Falken lastiklerinin bağımsız testlerdeki çok iyi sonuçları bunu tekrar tekrar doğruluyor” dedi.

Nexen Lastikleri Avrupa’da Ne Zaman Fiyat Güncelleyecek?

Nexen Lastikleri Avrupa grubu, İngiltere ve Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa’da ikincil piyasada satılan kış lastiklerinin maliyetini artıracak fiyat ayarlamasını duyurdu. Nexen’den yapılan açıklamada, “Karbon siyahı ve petrol gibi hammaddelerin fiyatlarının sürekli olarak yüksek seyrettiği zorlu ekonomik ortam ve artan elektrik maliyetleri, şirket için bu hamleyi gerekli kılmıştır” şeklinde açıkladı. Nexen lastik fiyatları 1 Nisan 2023 tarihinde (henüz tam olarak belirlenmeyen fiyat oranında) artacağı görülmektedir.