Bridgestone’dan Vine’da Benzersiz Reklam

Bridgestone’dan Vine’da Benzersiz Reklam

Şubat 8, 2019 0 Yazar: admin

“Emniyet Lastiği” sloganı ile akıllara kazınan ve dünyanın lider lastik üreticisi Bridgestone, kış lastikleri için özel bir reklam kampanyası geliştirdi. Vine videoları ile geliştirilen reklam kampanyasında, lastikler video içerisinde hızla değiştiriliyor.

 

Vine videoları son yıllarda hem Türkiye’de hem de dünyada trend olmuş durumda. Birçok marka da bu yeni akımdan faydalanarak, viral reklamlar geliştiriyor. Bu trende katılan markalardan biri de Bridgestone oldu. Sihirli dokunuşlarla hayata geçirilen video şimdiden bir milyondan fazla izleyici buldu bile.

 

Video kapsamında bir Bridgestone satış noktasına önüne gelen bir aracı kameraya alan tablet görülüyor. Tablet üzerinde aracın lastikleri bir iki “tık” ile değiştiriliyor ve araç oradan ayrılıyor. Vine videolarının özelliği malum, derdinizi anlatmanız için sadece 6 saniyeniz var. Twitter’ın 140 karaktere derdini anlatma mottosuna karşı, Vine da aynı mantığı videolara uygulayarak ses getirmişti. Bridgestone reklamında da, 6 saniye içerisinde lastikler değiştiriliyor. Reklamın sloganı ise basit: Lastik değiştirmek işte bu kadar pratik ve hızlı!

 

Bir diğer videoda ise yaz giysileri ile gördüğümüz kişi, başından bir lastiği üzerinden geçiriyor ve kıyafetleri bir anda kışlıklarda değişiyor. Markanın mesajı ise aynı: Lastiklerinizi mevsime göre değiştirmek bu denli kolay!

 

Reklam kampanyası sadece video serisi ile sınırlı değil, bir de Vine oyunu Bridgestone kullanıcılarının beğenisine sunulmuş. Serideki bir diğer video ise mevsim geçişlerinde değişen lastiklerin nerede saklı tutulması konusunda önemli ipuçları paylaşılıyor ve çözümler sunuluyor. Bu konuda Bridgestone Lastik Oteli servisinin de reklamı yapılmış oluyor. Kampanya bu seri ile kış lastikleri konusunda bir bilinç yaratmayı hedefliyor ve kış koşullarında tüm araçların kış lastiği kullanmasının önemine vurgu yapıyor.

 

Kampanya, markanın sosyal medya tanıtım işlerini yürüten Promoqube ajansı tarafından yürütülüyor. Projeye dair şimdilik paylaşılan tanıtımlar bu şekilde. Önümüzdeki günlerde video serisinin devamının paylaşılacağı biliniyor. Bridgestone sosyal medya hesaplarını takibe almanızı tavsiye ederiz. Özellikle Vine hesabı bundan böyle ayrıca ilgiyi hak ediyor.