Fiyat Bakımından Dunlop Kış Lastiği

Fiyat Bakımından Dunlop Kış Lastiği

Şubat 8, 2019 0 Yazar: admin

Dunlop kış lastiklerinin fiyat bakımından düşünülmesinde çok doğru bir şekilde kullanılması önemlidir. Nasıl ki kış aylarında yaz lastiği kullanmak kötü sonuçların meydana gelmesine sebep oluyorsa yaz aylarında Dunlop kış lastikleri kullanmak da yine aynı şekilde birçok zararın oluşmasına yol açabilir.

Dunlop Kış Lastiği Fiyatları

Dunlop kış lastikleri ile yaz lastikleri arasında fiyat açısında çok ciddi farklar bulunmamaktadır.  Dunlop kış lastiğinin sahip olduğu özellikler dikkate alındığında ödenilen ücret oldukça makul bir fiyat olmaktadır. Dunlop kış lastikleri kış aylarında doğru bir şekilde kullanıldığında yaz lastiklerine oran yüzde 25 daha fazla yol tutuşuna sahiptir. Son zamanlarda bilinçlenen sürücüler de Dunlop kış lastiklerini ekstra bir masraf olarak görmemektedir. Çünkü bu lastikler yılın 5 ayı boyunca zorunlu bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca kış lastiğinin kullanılmaması durumunda meydana gelecek kazaların maddi ve manevi boyutu düşünüldüğünde kış lastiği alırken hiç düşünülmemesi gerektiğini göstermektedir.

Dunlop Kış Lastiği Alınırken

Dunlop kış lastiği alırken 4 tane alınmalıdır. Bu durum çoğu sürücü tarafında gereksiz görünse de artık bilinçlenme sayesinde her bir teker için ayrı lastiğin alınması gerektiği bilinmektedir.  Kış şartlarına özel olarak üretilen özel bir maddeden yapılan, lastiğin sırt kalınlığı üst düzeyde olması nedeniyle sürüş güvenliği sağlayan bir lastik her zaman gerekli olmaktadır. Bu durumla birlikte Dunlop kış lastiği kullanılmaması durumunda oluşma oranı son derece büyük bir artış gösteren ölüm oranı da birçok fiyattan daha pahalı sonuçlara yol açabilmektedir.

Bu açıdan düşünüldüğünde Dunlop kış lastiği fiyatının farkı çok da önemsenmemelidir. Dunlop kış lastiklerinin alınmasının yanında bu lastiklerin saklanması da oldukça önemlidir. Kış lastiği ne marka olursa olsun iyi bir şekilde muhafaza edilerek diğer yıl kullanılmak üzere saklanmalıdır. Bunun için serin ve güneş görmeyen bir yer olması yeterlidir.

 

Dublop Kış Lastiğinde Özel Silika Maddesi

Dunlop kış lastiği içeriğinde silika denen bir madde bulundurmaktadır. Bu madde yapısı nedeniyle kuru zeminler üzerinde daha kolay bir şekilde aşınmaktadır. Bu nedenle kış lastikleri sıcak havalarda kullanılmamalıdır.