Bridgestone Çocuk Kulüplerine Bağışta Bulunuyor

Bridgestone Çocuk Kulüplerine Bağışta Bulunuyor

Mart 23, 2022 0 Yazar: admin

Kasım ayında altı klüp aracından katalitik konvertörlerin çalınmasının 12.250 euroluk kayba yol açmasının ardından Bridgestone; Birmingham, Ala’daki A.G. Gaston Boys & Girls Club’a 25.000 dolar bağışta bulundu. Bağış, ülkenin dört bir yanındaki çocukların güvenilir ulaşıma erişim sağlamasına yönelik olarak Bridgestone Driving Great Futures girişiminin bir parçasıdır.

Sayfa İçeriği

Bridgestone Kulüplere Güvenli Şekilde Gitmeyi Sağlıyor

Bridgestone Perakende Operasyonları Başkanı Joe Venezia: “A.G. Gaston Boys & Girls Club’a ait araçların tahrip edildiği haberi bize ulaştığında, yardım etmek için adım atmamız gerektiğini hemen anladık. Amerika Erkek ve Kız Çocuk Kulüpleri ile “Bridgestone Driving Great Futures” ortaklığımız, çocukların ve ailelerin karşılaştığı en büyük zorluklardan birini çözmeye yardımcı olmak için çalışıyor: Kulüplere her gün güvenli şekilde gidip gelmek. Yerel topluluk ortaklarının inanılmaz desteği ile birleşen fonlarımızın, A.G. Gaston Boys & Girls Club’ın gençlerini destekleme konusundaki kritik çalışmalarına geri dönmesini sağlamasından heyecan duyuyoruz.”

Bridgestone Online Eğitimler için İhtiyaçları Karşılıyor

Bridgestone fonları, klübün araç bakımını desteklemeye ek olarak, Covid-19 salgını sırasında sanal olarak öğrenmeye devam eden çocukların teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak. Yerel topluluk ortakları ayrıca bir GoFundMe kampanyası başlatarak A.G. Gaston Boys & Girls Club araçlarının çalınan katalitik dönüştürücülerini değiştirmelerine yardımcı oldu.

A.G. Gaston Boys & Girls Club’ın işletme müdürü Tim Wofford: “Bridgestone ve topluluğumuzun desteğiyle, üyelerimiz hiçbir şeyi kaçırmayacak. Günlük olarak kullandıkları sanat malzemeleri, oyunlar, öğrenme araçları ve ulaşım araçları her zaman hazır olacak. Üyelerimizle bağı güçlendirmeye ve Covid-19 salgınına karşı onlara biraz normallik duygusu sağlamaya devam edeceğiz.”

Lastik Devi Covid-19 Fonu da Oluşturdu

Bridgestone, gençlerin yüksek etkili, okul dışı programlara erişmesine yardımcı olmak için 2015 yılında Amerika Erkek ve Kız Çocuk Kulüpleri ile ülke çapında Driving Great Futures ortaklığına başladı. O zamandan beri şirket, klüpler için 13,9 milyon dolar topladı. Bu yıl ise Amerika Erkek ve Kız Çocuk Kulüpleri Covid-19 Yardım Fonu ile 1,6 milyon dolar katkıda bulundu.

Bridgestone çalışanları, maddi bağış toplamanın yanı sıra, kulüp araçlarına hizmet vermek ve yerel topluluklarındaki kulüplerde gönüllü olmak için de zaman ayırıyor. Program, şirketin insanların hareket etme, yaşama, çalışma ve boş zamanlarını değerlendirme şeklini iyileştirmeye yönelik kurumsal sosyal sorumluluk (CSR) taahhüdünün bir parçası.