Volkswagen Golf 2020’de Avrupa’da En Çok Satılan Otomobil Oldu

Volkswagen Golf 2020’de Avrupa’da En Çok Satılan Otomobil Oldu

Mart 30, 2022 0 Yazar: admin

Volkswagen Golf, piyasaya sunulduğu günden beri çok sayıda başarıya imza attı. Araç, bu nedenle Avrupa’nın en başarılı otomobili unvanını korumaya devam ediyor. 2020’de 8. nesli sunulmuş olan VW Golf, geçtiğimiz yıl da Avrupa’nın en çok satın alınan otomobiliydi. 2020 Volkswagen Golf, Avrupa’da toplamda 312 bin adet satıldı.

Sayfa İçeriği

Volkswagen Golf Satışları Yılın Son Çeyreğinde Arttı

Volkswagen Golf , önceki yıllarda elde edilen başarının devamını sağladı. Alman otomobil üreticisinin binek araç departmanındaki CEO’su Ralf Brandstätter, aracın sektörde standardı belirlediğini söyledi. Brandstätter, pandeminin aracın tanıtım sürecine negatif etki ettiğini belirtti. Bu yüzden yılın ikinci döneminde ivmenin arttırılması gerektiğini söyleyen Brandstätter; GTI, GTD ve GTE vb. versiyonların pazara sunulması ile yılın son 4 ayında satışların yükseldiğini belirtti.

Satılan Her Üç Volkswagen Golf Araçtan Biri Hibritti

CEO Brandstätter, yıl içerisinde hibrit otomobil modellerinin yoğun talep elde ettiğini söyledi. 2020’de satılan her üç Volkswagen Wolf araçtan biri hibritti. Satılan 312 bin Volkswagen aracın 179 bini senenin ikinci yarısında kullanılmaya başlandı. Brandstätter, bunun yılın ilk yarısının ne kadar durgun olduğunu gösterdiğini söyledi.

VW Golf Almanya’da Açık Ara Önde

Volkswagen Golf en büyük başarıyı ise Almanya’da elde etti. Açık ara farkla en çok satın araç olan Golf’ü yine VW modelleri izledi. Volkswagen Tiguan ve Passat ikinci ve üçüncü sırada yer alan araçlardı. Avrupa’da en fazla prestije sahip olan Auto Motor und Sport, Auto Bild ve Auto Zeitung dergileri tarafından Golf, kompakt sınıftaki en iyi otomobil olarak belirlendi. VW Golf, bunun yanı sıra 16 ayrı testte de en iyi otomobil seçildi.