Aramid Teknolojisi Sunan Yeni Nokian 4 Mevsim Lastiği Tanıtıldı

Aramid Teknolojisi Sunan Yeni Nokian 4 Mevsim Lastiği Tanıtıldı

Mart 16, 2022 0 Yazar: admin

İlk kez kış lastiği olmayan bir Nokian binek araç lastiği deseninde Aramid Teknolojisi kullanıldı. Binek araçlar için geliştirilen yeni Nokian 4 mevsim lastiği “One” şu anda yalnızca Kuzey Amerika pazarında bulunuyor.

Sayfa İçeriği

Nokian 4 Mevsim Lastiği Dayanıklı Yapısı ile Öne Çıkıyor

Yeni Nokian 4 mevsim lastiği, lastik yanak bileşiğinin içerisinde bulunan ultra güçlü aramid liflere sahip. Aramid Teknolojisi, lastiğin darbelere ve yollarda kullanılan diğer birçok tehlikeye karşı dayanıklı olmasını sağlıyor. Nokian, lastiklerinin dayanıklılığına o denli güveniyor ki lastiğin yanak bölgesinde onarılamaz bir hasar oluşması durumunda lastiğin ücretsiz olarak değiştirileceğini duyurdu.

Nokian 4 Mevsim Lastiği Güvenli Performans Sergiliyor

Nokian 4 mevsim lastiği, yanak güçlendirmesinin yanı sıra; lastik bileşiği ile de yüksek güvenlik sağlıyor. Nokian One, ıslak zeminlerde yüksek yol tutuşu, manevra kabiliyeti ve frenleme özellikleri sunuyor. Finlandiyalı üretici,lastğin aynı zamanda yaz koşullarında düzensiz aşınmaya karşı dayanıklı olduğunu söylüyor. Nokian, lastiklerin 80.000 mil (130.000 km) kadar yüksek kilometre garantisi taşıyacağını ve çok çeşitli araçlara uyacak ebatlarda mevcut olacağını belirtti.

Aramid Teknolojisi Uzay Araçlarında Kullanılıyor

Yeni Nokian 4 mevsim lastiği, şirketin ABD’de Tennessee’de yer alan fabrikasında üretiliyor. Aramid Teknolojisi, yalnızca lastiklerde değil, kurşun geçirmez yeleklerde ve hatta uzay araçlarında dahi kullanılıyor. Lastikler, binek araçlar için zorlu koşulların görülebildiği ABD pazarında satışa sunuldu.