Auto Bild Sportcars Kış Lastiği Testinin Galibi: Goodyear UltraGrip Performance+

Auto Bild Sportcars Kış Lastiği Testinin Galibi: Goodyear UltraGrip Performance+

Nisan 27, 2020 0 Yazar: Ucuz Lastik Fiyatları

Alman otomobil dergisi Auto Bild Sportcars, kış lastiği testinin sonuçlarını yayınladı ve Goodyear’ın UltraGrip Performance+ lastiği, testin genel galibi olarak öne çıktı. Goodyear’ın en yeni kış lastiği, her türlü hava koşulunda örnek performansı ve hareket kabiliyetiyle övgü aldı. Auto Bild, UltraGrip Performance+’ı özellikle karlı yüzeylerdeki manevra kabiliyeti için takdire layık gördü.

 

Islak ve Karlı Zeminlerde En Kısa Fren Mesafesi Goodyear Ultragrip Performance+ ‘Da!

Lastik, testte genel performansı ile birinci oldu. Teste katılan on bir lastik, 14 ayrı kritere göre değerlendirildi. UltraGrip Performance + birçok yönden en iyisiydi. Goodyear, hava şartlarından bağımsız olarak bütün koşullarda en kısa fren mesafesine sahipti. Islak zeminde, Goodyear lastikleri ile donatılmış test aracının durması için yalnızca 45.7 metreye ihtiyacı vardı. Goodyeaer, 100 km/s hızda gerçekleştirilen bu testte en yakın rakibinden 1.5 metre daha kısa fren mesafesine sahip oldu.UltraGrip Performance + karlı zeminde ise bir sonraki rakibinden 0.4 metre kısa, 27.6 metre fren mesafesine sahipti.

 

Goodyear Ultragrip Performance+ Her Koşulda Örnek Performans Sergiledi

UltraGrip Performance+ ıslak zeminde manevra kabiliyeti ve suda kızaklamada alanında en iyi performansı sergiledi. Auto Bild, UltraGrip Performance+ ‘ın her türlü hava koşulunda örnek niteliğinde performansa sahip olduğunu açıkladı. Dergi, ayrıca lastiği ıslak zeminde dinamik manevra kabiliyeti ve ve karlı zeminlerde üstün frenleme kabiliyeti için övgüye layık buldu. Lastik, düşük yuvarlanma direnci ile de uzmanları etkilemeyi başardı.