Giti, Primewell PS16 Serisi Yaz Lastikleri Tanıtıldı

Giti, Primewell PS16 Serisi Yaz Lastikleri Tanıtıldı

Aralık 7, 2023 0 Yazar: admin

Giti lastikleri kısa süre önce amiral gemisi ve binek serisi olan Primewell PS16 yaz lastiklerini Çin’de tanıttı. Şirket, 2024 yılının ikinci yarısında PS26 modelinin de eklenmesiyle ürün gamını genişletmeyi planlıyor. PS26 modelinin detayları henüz açıklanmadı. Bu tanıtım, özellikle yeni otomobil markalarının büyümesi ve yeni enerji araçlarının (NEV’ler) hızlı yükselişi olmak üzere, Çin’in otomotiv endüstrisindeki gelişen tüketici tercihleri ve pazar eğilimleri ile uyumludur. Giti, Primewell markasının lastik performansını artırmak için Giti Group teknolojilerinden yararlanarak bu pazar değişimlerine hitap ettiğini özellikle vurguluyor.

Kompakt Elektrikli Araçlar için Uyarlanan Lastik Özellikleri

Giti Primewell PS16 ve gelecek PS26 modellerinin odak noktası, yüksek teknolojili NEV (Kompakt elektrikli araç) taleplerini karşılamaya kadar uzanıyor. Çin’in araç filosu elektrifikasyondan geçerken, mühendisler NEV’ler için gerekli olan belirli faktörlere odaklandılar. Bu faktörler arasında elektrikli araçların doğası gereği sessiz olan güç aktarma organlarına uygun olarak daha düşük gürültü seviyeleri ve tek bir şarjla araçların menzilini uzatmak için yuvarlanma direncinin en aza indirilmesi yer alıyor. Bu ihtiyaçları karşılamak için yeni lastikler hem kuru hem de ıslak yüzeyler üzerinde üstün performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Kauçuk bileşimi ıslak asfaltta tutuşu artırmak için yüksek oranda silika içerirken, sırt deseni gürültü seviyelerini azaltmak için optimize edilmiştir. Ayrıca, lastikler Giti Magic Sound (GMS) teknolojisine ve çeşitli yol koşullarında kabin gürültüsünü 2-4 dB azaltmak için ekstra bir poliüretan köpük katmanına sahiptir. Ayrıca lastikler, dayanıklılıklarını ve güvenilirliklerini artıran bağımsız delinme sızdırmazlığı sağlayan teknolojiye sahiptir.

Giti Primewell PS16 ve PS26 Hangi Yeniliklere Sahip?

Giti Primewell PS16 ve PS26 yaz lastikleri çeşitli teknolojik gelişmeleri içerecek şekilde tasarlandı. Bunlar arasında, kabin gürültüsünü azaltmak ve sürüş deneyimini geliştirmek için poliüretan köpük ile birleştirilmiş Giti Magic Sound (GMS) teknolojisi de yer alıyor. Ayrıca lastikler, delinme ve kesilmelere maruz kalınması durumunda otonom olarak hasar kapatmalarını sağlayan ve yolda bir süre ilerleyebilmek ve güvenlik sağlayan özel bir sızdırmazlık katmanına sahiptir.