Dunlop, Yenilikçi Lastik Teknolojisi Toyota ile Buluştu

Dunlop, Yenilikçi Lastik Teknolojisi Toyota ile Buluştu

Ocak 3, 2024 0 Yazar: admin

Hibrit ve hidrojen yakıt pilli versiyonları bulunan yeni Toyota Crown sedan, Dunlop lastikleri ile enerji verimliliği sağlayacak. Sumitomo lastikleri, aracın enerji verimliliğini önemli ölçüde artırmak için yuvarlanma direncini azaltan kauçuk bileşim tasarladı. Ayrıca, optimize edilmiş sırt eğimi ile sadece gürültü seviyelerini minumum seviyeye indirdi. Aynı zamanda da Nano Black teknolojisi ile hazırlanmış yanaklardaki işaretleri ile de öne çıktı. Bu yenilik ışık yansımasını engelliyor ve lastiğin siyah rengini öne çıkararak işlevsellik ve estetiğin bir karışımını sunuyor.

Sumitomo, Elektrikli Araçlar için Hangi Ülkelere Lastik Tedarik Etti?

Elektrikli araçlara (EV) yönelik küresel talep arttıkça, Sumitomo lastik üreticisi bu talebi karşılama konusunda proaktif davranmaktadır. Dunlop e.Sport Maxx lastiklerinin Çin’de ve Falken e.Ziex lastiklerinin Avrupa’da piyasaya sürülmesi, gelişen otomotiv ortamına uyum sağlama konusundaki kararlılıklarını göstermektedir. Sumitomo, Japonya’da elektrikli otobüsler için özel olarak tasarlanan Dunlop e.Enasave SP148’i piyasaya sürerek adım attı. Şirketin gelecekteki çabaları, elektrikli araçlar gibi çevre dostu araçlara uygun yüksek verimli lastikleri sürekli olarak geliştirmeyi ve faaliyet gösterdikleri tüm bölgelerde yeni ürünler sunmayı amaçlamaktadır.

Çevreye Duyarlı Elektrikli Araç Lastiğinin Geleceği Hakkında

Sumitomo lastikleri, elektrikli araçların dünya çapındaki popülaritesinin durmaksızın artmasıyla birlikte, lastik teknolojisini geliştirme konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Şirketin çevre dostu araçlar için katı enerji verimliliği standartlarını karşılayan lastikler üretme konusundaki kararlılığı, sürdürülebilirliğe yönelik proaktif duruşunu yansıtmaktadır. Artan talebi öngören Sumitomo, çevreye duyarlı mobilite çözümlerine yönelik artan tercihle uyumlu olarak, tüm küresel bölgelerde bu segment için yenilikçi lastik çözümleri sunmayı planlıyor.